palarnie - kawa - coffee plant

Cuppingowe Starcie #1 - zapowiedź!

Do pierwszego Cuppingowego Starcia pozostał zaledwie jeden dzień - już w niedzielę, po raz pierwszy w takiej formule, spotkamy się w warszawskiej kawiarni Balance Specialty Coffee. Frekwencja zapowiada się doskonale, z czego bardzo się cieszymy! A ponieważ już wszystkie palarnie kawy dostarczyły nam ziarna, stworzyliśmy więc kategorie, w których odbędą się cuppingi. I tak kawy z polskich palarni zostały podzielone na 4 następująco partie: Etiopia Natural, Etiopia Washed, Afryka oraz Ameryka Południowa i Ameryka Centralna. Każdą z grup przedstawiamy poniżej.

palarnie - kawa - coffee plant

Etiopia Natural

Etiopia Washed

Afryka

Ameryka Południowa i Ameryka Centralna

palarnie - kawa - coffee plant

Pierwotnie zakładaliśmy, że ziarna podzielimy na 4 kategorie, ale wg innych kryteriów. Jednak znając już całą paletę otrzymanych kawek, zdecydowaliśmy utworzyć 4 grupy, jak wyżej opisaliśmy.

Jesteśmy bardzo ciekawi przebiegu wydarzenia, jak i samej organizacji. Przyznajemy się, że może to dla nas, jak i dla kawiarni, być całkiem spore wyzwanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się niedzielę. Po spotkaniu będziemy oczekiwali od Was feedbacku! Zabierajcie łyżki i do zobaczenia!

Ekipa Balance Specialty Coffee i Coffee Plant! P.S. Jeżeli przyjedziecie samochodem to możecie mieć problem z zaparkowaniem w najbliższej okolicy kawiarni. Pamiętajcie o tym!

Warte Twojej uwagi