Rozsiądź się wygodnie, a my podamy Ci kawę. Tak zaczęła się też nasza przygoda – od spotkania grupy przyjaciół przy filiżance kawy.

 Jeżeli jesteś ciekaw_a, co się działo później i jak doszliśmy do obecnego punktu, to ta zakładka jest dla Ciebie. Poznaj początki i misję jaka przyświeca nam na co dzień.

NASZA PODRÓŻ ZACZĘŁA SIĘ OD BLOGA KAWOWEGO

W dobie raczkującego tematu blogów, social mediów i kawowych aplikacji, w 2017 roku postanowiliśmy stworzyć własne miejsce w sieci, łączące kawoszy z całej Polski, przybliżając im temat kawy, zgłębiliśmy temat kapsułek z kawą dostępnych na rynku, nowych sprzętów do alternatyw i nowych miejsc nie tylko polskich, które odwiedzaliśmy. Pisaliśmy o kawie bez słodzenia. Ta szczerość zaowocowała i do dziś nam przyświeca w transparentnym podejściu do produktu, który oferujemy.

PRZYSTAŃ NA KAWĘ

Wiele osób nas pamięta z Cuppingowych Starć, które organizowaliśmy. Podróżowaliśmy z pełnym bagażem kaw z polskich palarni zestawiając je ze sobą w blind cuppingach. Poznawaliśmy Was, dzieliliśmy się wiedzą i swoim doświadczeniem, ukradkiem podglądając rynek. Wtedy zaczęła się w nas kształtować wizja posiadania własnej palarni. Dokładnie 13-go lutego 2019 roku sprzedaliśmy pierwszą kawę sygnowaną naszym logo, logo COFFEE PLANT. 

TOWARZYSZE PODRÓŻY

Zaczynaliśmy jako 4-osobowa grupa przyjaciół w malutkim mieszkaniu w sercu Warszawy, gdzie rodziły się nowe pomysły i zapadały ważne decyzje. Teraz, jako kilkunastoosobowy zespół, zmieniamy świat kawy! W sercu naszej palarni stoi innowacyjny piec marki Diedrich, a za jakość wypalonej kawy czuwa nasz Head Roaster Kir Lebedzeu – wielokrotny Mistrz w zawodach kawowych, w tym Vice-Mistrz Polski Brewers Cup’22. 

W ofercie naszej palarni znajdziesz popularną już kolekcję kaw do przelewów FLOW w czterech profilach sensorycznych, sezonowe kawy Single Origin zarówno do parzenia w metodach przelewowych jak i do ekspresów, niezmienną ofertę kaw do espresso i kaw mlecznych.

W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ I LUDŹMI

Nasza podróż przez świat kawy to nie tylko smak i aromat świeżo palonej kawy, ale również świadomość obowiązku dbania o naszą planetę. Wybieramy tylko ten surowiec, którego pochodzenia, sposobu uprawy i zbioru jesteśmy pewni. Dzięki temu wiemy że produkt który oferujemy jest najwyższej jakości – w zgodzie z naszą misją. Wybór samego pieca też nie był przypadkowy. Diedrich, dzięki palnikom na podczerwień, konsumuje mniej gazu i emituje zdecydowanie mniej szkodliwych substancji niż inne piece dostępne na rynku. Ponad to, jesteśmy pierwszym polskim producentem eko kapsułek z kawą specialty FLORØ, kompatybilnych z systemem Nespresso® i rozkładających się już w przydomowych kompostownikach.

CEL PODRÓŻY

Zawsze przyświecała nam misja, by świadomie podchodzić do ziarna, jego historii i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Wybierając ziarna do oferty szukamy przede wszystkim czystości i wyrazistych deskryptorów. Zależy nam na tym, by nasi odbiorcy, którzy niekoniecznie muszą być doświadczonymi sensorykiami, z przyjemnością sięgali po naszą kawę i docenili ją za łatwość parzenia i transparentność doświadczeń sensorycznych. Daj się zainspirować do odkrywania i do podróży wśród smaków i aromatów. 


Wyrusz z nami w podróż sensoryczną do świata kawy! Odkryj specialty by COFFEE PLANT.