#share by COFFEE PLANT

Z początkiem lutego COFFEE PLANT przestał być tylko blogiem. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy udało nam się przekształcić blogową witrynę internetową w markę. Nie zamierzamy być zwykłym sklepem internetowym, ale miejscem wyjątkowym, gdzie każdy kawowy maniak znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Od samego początku projektowania naszego konceptu zastanawialiśmy się w jaki sposób moglibyśmy naszą pasję do kawy przekształcić w biznes odpowiedzialny społecznie. Myśleliśmy przede wszystkim o pewnego rodzaju działalności charytatywnej. Mieliśmy jednak świadomość, że nawet cykliczne wydarzenia nie będą wystarczająco efektywne. Dlatego też doszliśmy do wniosku, że tylko ciągłe wspieranie może przynieść korzystne rezultaty. I tak właśnie stworzyliśmy inicjatywę #share by COFFEE PLANT.

#share by COFFEE PLANT – pomaganie przez wspieranie czyli “co i jak”

W ramach akcji #share od samego początku swojej działalności zamierzamy przekazywać 5% przychodu netto (przychodu bez podatku VAT gwoli ścisłości) na organizacje pożytku publicznego, które swoją działalnością sprawiają, że świat staje się choć odrobinę lepszy. Inicjatywa będzie dotyczyć wybranych produktów marki COFFEE PLANT, choć chcemy pozostać elastyczni. Będzie je można odróżnić od pozostałych dzięki charakterystycznemu znaczkowi umieszczonemu na opakowaniach. Obecnie #share będzie dotyczyć tylko produkowanych przez nas kaw, jednak w przyszłości nie wykluczamy włączenia do inicjatywy także innego asortymentu.

Będziemy zbierać środki przez trzy miesiące i po każdym kwartale przelewać zgromadzoną kwotę na wybraną organizację. Dajemy sobie mandat do tego, by sami typować komu będziemy przekazywać pieniądze. W przyszłości jednak zamierzamy Wam, drodzy Klienci, dać możliwość wyboru komu będziecie chcieli przekazać swoje pieniądze.

Na początek wesprzemy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – Oddział Opole

Pierwszą organizacją, którą chcemy wesprzeć w ramach inicjatywy #share będzie opolski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pieniądze będziemy zbierać do końca czerwca, by w lipcu podsumować akcję i w ciągu miesiąca przekazać zgromadzoną kwotę. Tę konkretną organizację wybraliśmy z trzech powodów. Pierwszy to fakt, że kochamy zwierzęta, a przekazując środki na opolski TOZ możemy chociaż trochę poprawić byt tym najbardziej skrzywdzonym. Po drugie znamy ludzi działających w tej organizacji i wiemy jak ciężko pracują, poświęcając swój prywatny czas, na realizację zadań statutowych. Po trzecie większość z nas pochodzi z Opola i okolic, gdzie działalność organizacji widoczna jest niemal gołym okiem.

Wierzymy, że zebrane przez nas środki naszych Klientów zostaną efektywnie spożytkowane i sprawią, że nasze otoczenie stanie się choć odrobinę lepsze. Mówi się, że aby zmienić świat trzeba zacząć od siebie. My zaczynamy akcją #share! Dołączysz do nas?

COFFEE PLANT.